PIELĘGNACJA
OPIELACZE BRONY MULCZOWE WIRNIKOWE

Ogranicz erozję

Optymalizacja upraw w celu podniesienia żyzności gleby i redukcja chemikaliów: oto cele naszej uprawy pielęgnacyjnej.

 

ZADBAJ O SWOJĄ UPRAWE

Mechaniczne niszczenie chwastów trendem

Odchwaszczanie było nieodzowną operacją mechanicznego usuwania chwastów w uprawach przed herbicydami. W raz z rozwojem preparatów chemicznych wykorzystywanie tej operacji roboczej stopniowo malało. Obecnie odchwaszczanie, zwłaszcza ze względu na przepisy prawne i zmiany w stosowaniu preparatów chemicznych staje sie coraz powszechniejsze.

Zarządzanie resztkami pożniwnymi

Przetwarzanie resztek pożniwnych po zbiorach jest ważne z kilku powodów. Resztki pożniwne są źródłem materii organicznej, dlatego nie jest pożądane pozostawianie ich na polu bez uwagi. Resztki pożniwne mogą być rozłożone nierównomiernie, co pogarsza uprawę gleby, a nagromadzenia ułatwiają rozprzestrzenianie się chorób i rozmnażanie szkodników. Zagospodarowanie resztek pożniwnych można przeprowadzić za pomocą brony mulczowej FOX XL.

Ilość biomasy naziemnej w postaci słomy wzrasta wraz ze wzrostem plonów ziarna. Słomę można sprasować po żniwach lub rozdrobnić i rozprowadzić na polu kombajnem podczas żniw. W tym ostatnim przypadku konieczne jest równomierne rozrzucenie resztek pożniwnych na całej szerokości listwy tnącej, aby uniknąć tworzenia się skupisk.

Brony mulczowe

Do czego służy brona mulczowa

Brona mulczowa jest przeznaczona do wstępnego zagospodarowania resztek pożniwnych po zbiorach. Agresywne pręty równomiernie rozprowadzają resztki pożniwne na polu, aby umożliwić ich równomierne przykrycie podczas następnej metody uprawy gleby. Brona do słomy może być również skutecznie wykorzystana do pierwszego płytkiego podorywki, zakładania międzyplonu, przygotowania gleby, otwierania i podgrzewania gleby wiosną czy napowietrzania trwałych użytków zielonych lub zbóż.

BRONY MULCZOWE EXPOM

Brony wirnikowe

Brona wirnikowa, po co ?

Brona wirnikowa ASTRA to w swojej konstrukcji prosta maszyna, pozwalająca na dokładne mechaniczne zwalczenie chwastów z upraw m.in. kukurydzy, warzyw, soi, czy pozostałych zbóż. Ważne jednak jest, aby zabieg przeprowadzić w odpowiednim momencie, gdy chwasty są jeszcze małe, tuż po ich skiełkowaniu, gdyż na dalszych etapach ich rozwoju zabieg ten będzie mniej skuteczny. Za niszczenie chwastów odpowiedzialne są stalowe kołki osadzone w dysku z tworzywa sztucznego, tworzące gwiazdę. Gwiazda ta jest ustawiona skośnie do kierunku jazdy, przez co pracuje w poprzek kierunku jazdy i dokładnie usuwa chwasty z całej linii siewu.

BRONY WIRNIKOWE EXPOM

Opielacze

Pielnik międzyrzędowy

EXPOM w swojej gamie posiada szeroko konfigurowalny Pielnik międzyrzędowy FLEX, poprawia warunki wegetacji w uprawach szerokorzędowych. Uprawa międzyrzędowa jest skuteczną metodą mechanicznej eliminacji szkodników; rozrywa skorupę glebową i tworzy warstwę izolacyjną podczas suszy. Korzenie roślin mają dzięki temu dostęp do tak potrzebnego powietrza, a podczas odchwaszczania można stosować nawozy płynne lub mineralne.

OPIELACZE EXPOM

Wały łąkowe

Wały łakowe MORS i ich przydatność dla gleby

Wały łąkowe MORS znalazły zastosowanie przy pielęgnacji łąk i pastwisk, na stadionach piłkarskich, polach golfowych, a także przy zakładaniu i produkcji trawników. Podczas wałowania dociskana jest wierzchnia warstwa gruntu i zwiększa się podsiąkanie wody, przyspieszony jest rozwój pożytecznej mikroflory glebowej i rozkład materii organicznej.

WAŁY ŁĄKOWE EXPOM

ZAINTERESOWANY?