UPRAWA BEZORKOWA
WAŁY UPRAWOWE ŚCIERNISKA PRZEDSIEWNA

Rozwiązania na każdą potrzebę

Nasze maszyny uprawowe zostały zaprojektowane tak, aby dawały optymalne wyniki i spełniały najbardziej wymagające potrzeby.

MINIMALNA UPRAWA GLEBY

WICHER - Maszyny do uprawy bezorkowej

Współczesne rolnictwo

System uprawy zerowej nie wykorzystuje pługów, ale różnych maszyn, takie jak agregaty talerzowe, kultywatory do uprawy płytkiej i głębokiej, maszyny kombinowane lub głębosze.

Dążenie do minimalizacji kosztów i czasu potrzebnego na przygotowanie gleby pod konkretną uprawę wytworzyło metodą uprawy bezpłużnej. Główne zalety uprawy zerowej to niższe koszty paliwa, oszczędność czasu i siły roboczej, w połączeniu ze zmniejszonym ryzykiem erozji i zwiększoną zdolnością gleby do utrzymania wilgoci.

Czego użyć?

Kultywatory dłutowe lub ciężkie kultywatory talerzowe o maksymalnej głębokości roboczej są najczęściej stosowane w podstawowej uprawie gleby w systemach uprawy zerowej. Podstawowa uprawa gleby odbywa się zwykle do głębokości 25cm, a następnie odbywa się siew roślin. Należy zwrócić uwagę na przestrzeganie ustawionej głębokości roboczej, ilości resztek pożniwnych na powierzchni gleby oraz rónomiernego wyrównania powierzchni.

Szybko, tanio i efektywnie

Kultywatory LECH lub WICHER, AJAX TRIO, to wysoce uniersalne narzędzia, w tym do płytkiej uprawy gleby, zapewniające doskonały efekt mieszania, ważny dla równomiernego wymieszania uprawionej gleby z resztkami pożniwnymi ( w przypadku AJAX TRIO) Kultywatory zębowe nadają się przedewszystkim do uprawy lekkich i średnio ciężkich gleb, gdzie możliwa jest praca na optymalnym poziomie głębokości przy zachowaniu założonej prędkośći roboczej, zachowując wysoki efekt mieszania. 

Konstrukcja bron talerzowych REX umożliwia zastosowanie maszyn do uprawy gleby na głębokości do 20 cm. Solidna rama w połączeniu z dużym prześwitem i dużą średnicą talerzy pozwala na bezproblemową uprawę gleby i jakościowe wymieszanie masy roślinnej, nawet na polach z dużymi ilościami resztek pożniwnych, np. po zbiorze kukurydzy na ziarno, przy stosowaniu nawozów organicznych lub międzyplonu.

Maszyny do uprawy bezorkowej
Maszyny do uprawy bezorkowej

Wały uprawowe

Maszyny do uprawy bezorkowej

Szczegół tkwi w wałowaniu

Wały uprawowe – i ich prostosta tkwiąca w szczególe modernistyczniej uprawy. Czym są wały uprawowe ? Wały mają za zadanie polepszenie kontaktu nasion z glebą, redukcję jej erozji, polepszenie struktury, wyrównanie pola oraz rozbicie brył. Wały świetnie zatrzymują wilgoć w glebie, a ich odpowiednia konfiguracja zapewni rolnikowi zadbaną, wysokiej jakości glebę, idealną dla wschodu rośliny.

Bezpośrednie korzyści

Przedstawiamy wysokiej jakości wały uprawowe, nożowe, zaczepiane na przedni tuz ciągnika stosowane do uprawy przed i posiewnej, a także na użytkach zielonych. Bezpośrednimi korzyściami ze stosowania wałów uprawowych są wyrównanie pola i rozbicie brył, polepszenie kontaktu nasion z glebą, co wpływa w znaczący sposób na wschód, zatrzymanie wilgoci, redukcja erozji gleby, polepszenie struktury gleby.

Uprawa bezorkowa - Maszyny do uprawy bezorkowej

WAŁY UPRAWOWE EXPOM

Agregaty talerzowe

Maszyny do uprawy bezorkowej

Rozdrabnianie ścierniska

Głównym zadaniem jakie mają wykonywać agregaty talerzowe to wertykulacja, spulchnianie i rozdrabnianie gleby. Agregaty talerzowe mają dość szerokie zastosowanie, gdyż można je wykorzystywać do mieszania wapna, nawozów mineralnych, obornika, czy ścierniska z glebą. Agregaty talerzowe mogą bez większego problemu zastąpić orkę.

Agregaty talerzowe wertykulują, kruszą i rozbiją warstwę gleby. Tarcze wykonane są z solidnej i specjalnej jakości stali odpornej na wiele czynników zewnętrznych. Części robocze urządzenia wyposażone są w stosowne elementy zabezpieczające, co zwiększa ich trwałość i czyni je mniej narażonymi na uszkodzenia, szczególnie podczas pracy na glebach z dużą ilością kamieni.

Uprawa bezorkowa - Agregat talerzowy REX 560 ciągany - agregaty talerzowe
Maszyny do uprawy bezorkowej

Dlaczego warto obracać ściernisko

Szybkie rozdrabnianie ścierniska to jedna z najważniejszych operacji w uprawie gleby. Zgodnie z odpowiednimi procedurami rolniczymi należy to zrobić jak najszybciej po zbiorach. Łamanie ścierniska zapewnia właściwe zarządzanie wilgotnością gleby, szybkie wschodzenie chwastów, zapobiegając w ten sposób późniejszemu rozprzestrzenianiu się chwastów na polu

Zapobieganie wzrostowi niepożądanych nasion

Niechciane nasiona zbóż można dość łatwo kontrolować, mieszając je z górnymi partiami profilu glebowego za pomocą np. brony talerzowej. Używając kultywatorów, należy uważać, aby nasiona zbóż nie zostały wprowadzone zbyt głęboko, ponieważ mogą pojawić się w nowo powstałej uprawie.

Maszyny do uprawy bezorkowej

AGREGATY TALERZOWE EXPOM

Rolnictwo regeneratywne - rolnictwo węglowe

rama ciągana skł. hydr.

Rolnictwo regeneratywne - rolnictwo węglowe

rama skł. hydraulicznie

Rolnictwo regeneratywne - rolnictwo węglowe

rama sztywna

Rolnictwo regeneratywne - rolnictwo węglowe

OX

Agregaty uprawowe

Uprawa bezorkowa - Maszyny do uprawy bezorkowej

Do czego używać agregatów

Agregat uprawowy służy do wyrównywania i precyzyjnego przygotowania łoża siewnego przed siewem. Idealne wyrównanie profilu glebowego pola uprawnego po wcześniejszych zabiegach jest niezbędnym i podstawowym elementem przygotowania łoża siewnego.

Agregat przedsiewny

Wykorzystywany jest do przedsiewnej uprawy gleby poprzez spulchnianie oraz spiętrzanie wierzchniej warstwy ziemi, a także usuwanie chwastów, czy rozbijanie stwardniałej powierzchni podłoża. Agregat przedsiewny idealnie wspomaga proces zagęszczania gleby i tym samym polepszania jej podsiąkania wodami gruntowymi, co znacznie poprawia warunki pod przyszłe uprawy, niezależnie od ich charakteru. Agregat przedsiewny dzięki swojej konstrukcji i unikalnym rozwiązaniom, może być wykorzystywany przy wszystkich typach gleb, czy to średnia, lekka, czy mocno zaskorupiała.

Uprawa bezorkowa - Maszyny rolnicze
Uprawa bezorkowa - Maszyny do uprawy bezorkowej

Lekkie kultywatory

Dzięki niskiej masie, kultywatory LECH nadają się idealnie do wiosennej uprawy gleby. Na lekkich glebach mogą również przeprowadzić zabieg uprawy pola zaraz po zbiorach. Konstrukcja oparta na elemenatch roboczych brony w trzech rzędach pozwala na walkę z chwastami jak i samosiewami. Prosta konstrukcja, uniwersalna rama czynią agregat uprawowy LECH niezawodnym na polu.

AGREGATY UPRAWOWE EXPOM

Maszyny do uprawy bezorkowej

rama sztywna, zawieszany

Maszyny do uprawy bezorkowej

rama skł. hydraulicznie,

możliwe podwozie jezdne

Głębosze

Grubery rolnicze

Głębosze

Przeznaczone są do głębokiej uprawy i spulchniania gleby do głębokości 65 cm. Używając głębosza do spulchniania gleby, uzyskasz idealnie spulchnioną strukturę gleby z wystarczającą ilością porów, aby umożliwić ruch powietrza, wody i składników odżywczych.

Uprawa gleby głęboszem może być stosowana jako zamiennik standardowej uprawy z mniejszymi wymaganiami uciągu, zużyciem paliwa i wyższą wydajnością. Głęboką uprawę głęboszem należy uzupełnić nawożeniem profilowym.

Działanie głęboszy w najcięższych warunkach

Zawieszane głębosze umożliwiają obróbkę gleby do maksymalnej głębokości roboczej 65 centymetrów. To dzięki wysokiej użyteczności ramy, rozmieszczeniu poszczególnych zębów, ich zabezpieczeniu, sprężynowym (AXE) lub resorowym, czy też bolcowym (PEGAZ EVO) a przede wszystkim bardzo solidnej konstrukcji głównej ramy nośnej, wykonanej z wysokowytrzymałej stali.

GŁĘBOSZE - PEGAZ EVO

GŁĘBOSZE EXPOM

Uprawa ścierniska

Gruber AJAX TRIO - Agregaty ścierniskowe - grubery

Do czego używać agregatów ścierniskowych

Agregat ścierniskowy jest przeznaczony do płytkiej lub głębokiej uprawy gleby, w zależności od wybranej głębokości roboczej. W ciągu roku może być również stosowany do przygotowania łoża siewnego, na przykład na polach z większą ilością resztek pożniwnych.

Agregaty ścierniskowe nadają się przede wszystkim do uprawy lekkich i średnio ciężkich gleb, gdzie możliwa jest praca na optymalnym poziomie głębokości przy zachowaniu ustawionej prędkości roboczej, tak aby uzyskać wysoki efekt mieszania.

Najważniejsze zalety agregatów ścierniskowych EXPOM

Agregaty ścierniskowe gwarantują optymalne warunki mieszania i rozluźniania gleby dzięki elementom roboczym pracującym na trzech rzędach poprzecznych ramy maszyny. Gleba jest optymalnie uprawiona na całej szerokości roboczej maszyny. Następujące typy zabezpieczeń słupic są w ofercie: śruba zrywalna oraz zabezpieczenie sprężynowe (podwójna sprężyna). Wybór odpowiedniego zabezpieczenia ze względu na typ warunków pracy gwarantuje bezproblemową obsługę. Agregat ścierniskowy – gruber AJAX TRIO przeznaczony jest do pożniwnej i bezorkowej uprawy gleby. Duży prześwit zapobiega zapychaniu się maszyny, a ustawienie zębów w trzech rzędach powoduje, iż resztki pożniwne są dobrze wymieszane. Tego typu uprawa powoduje zatrzymanie wilgoci w glebie, sprowokowanie kiełkowania nasion chwastów oraz przyspieszenie procesów rozkładu resztek pożniwnych. Talerze zamontowane na płaskich sprężynach doskonale kruszą i rozbijają bryły gleby. Zęby zakończone są redlicami z tzw. skrzydełkami, gdzie praca zalecana jest na głębokości 15-20 cm, a po odjęciu skrzydełek zwiększa się ona do max. 35 cm.

Gruber AJAX TRIO - Agregaty ścierniskowe - grubery

AGREGATY ŚCIERNISKOWE EXPOM

Maszyny do uprawy bezorkowej

ZAINTERESOWANY?