FLEX

Pielnik międzyrzędowy składany hydraulicznie, zawieszany

6 – 10 – 12 rzędowy

Pielnik FLEX przeznaczony jest do uprawy międzyrzędowej (wstrząśnięcia skorupy glebowej) oraz zwalczenia chwastów w uprawach kukurydzy, słonecznika i buraka cukrowego.

Pielniki posiadają zmienne regulowane sekcje tak, aby móc reagować na aktualne warunki glebowe i wielkość plonów. Jednostki robocze wytwarzają docisk na kole podporowym i utrzymują precyzyjny tor pracy każdej sekcji.

Pielnik jest uniwersalny i może być stosowany w wielu innych uprawach. Użytkowanie pozwala skutecznie zmniejszyć ilość przejazdów oraz zapotrzebowanie na wodę – 1 pielenie jest warte tyle co 2 nawodnienia…

ZALETY OPIELACZA FLEX
ZALETY AGRONOMICZNE

  Bezobsługowe sekcje z ramionami zapewniającymi płynną regulację maszyny, wszystko to wspierane przez koła podporowe.

⇘  Precyzyjne naprowadzanie pielnika za pomocą zestawu sterującego, sterowanie przesuwem bocznym za pomocą optycznego systemu naprowadzającego CAM.

⇘  Zestaw nawożący typu APV|SLY - nawożenie granulatem z tarczy obrotowej lub systemem pneumatycznym bezpośrednio do zęba pielącego

⇘  3 rodzaje zębów uprawowych - do uprawy wczesnej, do uprawy późnej oraz zęby redlinowe.

  Ochrona upraw zapewniona przez talerz osłonowy.

⇘  Regulowane sekcje robocze każdego rzędu maszyny według aktualnego stanu i kondycji pola.

⇘  Zagarniacz palcowy zbierający resztki roślinne po pieleniu

  Uprawa międzyrzędowa przyczynia się w znaczący sposób na kondycje roślin uprawianych szeroko rzędowo podczas ich wzrostu.

⇘  Naruszenie skorupy glebowej po deszczu oznacza więcej powietrza dla upraw które mogą dalej rosnąć bez problemów.

⇘  Stworzenie warstwy izolacyjnej podczas suchego sezonu. Wilgotność gleby pozostaje w systemie korzeniowym. Użycie chwastownika zmniejsza parowanie.

⇘  Mechaniczna regulacja rośliny w okresie jej wzrostu redukuje koszt ochrony chemicznej

PIELĘGNACJA

W przypadku wielu upraw o wielkości i jakości zbioru decyduje skuteczna walka z chwastami. Dzięki nowoczesnym pielnikom możliwe jest szybkie oczyszczenie uprawianego terenu z wszelkich zbędnych roślin. Pielniki sprawdzają się zarówno na polach, jak i małych ogródkach działkowych.

Istotna część rolnictwa konwencjonalnego i ekologicznego, uprawa międzyrzędowa zapewnia ochronę roślin w formie mechanicznej dzięki pielnikom międzyrzędowych, która ma wiele zalet agronomicznych i środowiskowych. Ta technika rolnicza jest interesującą alternatywą dla produktów chemicznych do ochrony przed chwastami, które znajdują dogodne warunki wzdłuż międzyrzędzi, osiadają i rosną, a tym samym niszczą wydajność upraw.

KORZYŚCI DLA ZIEMI

  Poza usunięciem chwastów dbają o odpowiednie spulchnienie gleby.


 Dzięki nim możliwe jest znaczne ograniczenie chemii stosowanej w celu likwidacji chwastów.


 Oprócz korzyści takich jak usunięcie zaskorupienia gleby, napowietrzenie i usunięcie chwastów, dodatkowo usuwamy tzw. burako-chwasty, które znacznie obniżają plon buraka.


 Niszczenie skorupy na powierzchni gleby.


 Pielenie nie uszkadza i nie hamuje wzrostu upraw głównych.


 Zmniejszenie liczby szkodników (ślimaki) i przenoszonych chorób.


 Możliwość oczyszczenia rzędu lub podsypania rzędu ziemią w zależności od wyposażenia pielnika.


 Dzięki powierzchniowej uprawie gleby pielenie gwarantuje poprawę przenikania wody do gleby i tym samym zmniejsza zapotrzebowanie na wodę.

W przypadku wielu upraw o wielkości i jakości zbioru decyduje skuteczna walka z chwastami. Dzięki nowoczesnym pielnikom możliwe jest szybkie oczyszczenie uprawianego terenu z wszelkich zbędnych roślin. Pielniki sprawdzają się zarówno na polach, jak i małych ogródkach działkowych.

Istotna część rolnictwa konwencjonalnego i ekologicznego, uprawa międzyrzędowa zapewnia ochronę roślin w formie mechanicznej dzięki pielnikom międzyrzędowych, która ma wiele zalet agronomicznych i środowiskowych. Ta technika rolnicza jest interesującą alternatywą dla produktów chemicznych do ochrony przed chwastami, które znajdują dogodne warunki wzdłuż międzyrzędzi, osiadają i rosną, a tym samym niszczą wydajność upraw.

Kultywator rzędowy z wibrującymi zębami talerzami osłonowymi umożliwia pracę na maksymalnej możliwej powierzchni między rzędami, pozwalając jednocześnie na utrzymanie dużej szybkości pracy. Konstrukcja maszyny zapewnia dużą dokładność pracy zarówno nad, jak i pod powierzchnią roboczą. Każdy moduł jest odrębnym agregatem uprawowym z własnym kołem regulacji głębokości oraz zawieszeniem o dwóch wahaczach poprzecznych. Dzięki temu moduły pracują zawsze na właściwej głębokości.

PIELĘGNACJA KUKURYDZY EFEKTEM ZWIĘKSZENIA PLONÓW

Jeśli rozważasz zwiększenie intensywności uprawy kukurydzy, uprawa międzyrzędowa jest operacją, która powinna być częścią twoich zabiegów agrotechnicznych. Zastosowanie pielnika znacznie zwiększa żywotność uprawy. Do wzrostu, kukurydza potrzebuje ciepłej temperatury, powietrza i wody. Stosowanie pielnika pozytywnie wpływa na wzrost napowietrzenia gleby, ponieważ „płytko nadrusza” skorupę glebową, która, zbita powoduje duże problemy, zwłaszcza po ulewnym deszczu i szczególnie na glebach podatnych na tworzenie skorupy.

FLEX Z SYSTEMEM PRECYZYJNEGO NAPROWADZANIA CAM

FLEX może być wyposażony w skanujący system optyczny CAM do monitorowania upraw. Kamera monitoruje rzędy, ocenia uprawę, a następnie przekazuje informacje do układu elektronicznego, który komunikuje się z hydrauliką sterowania sekcjami. Prowadzi pielnik w taki sposób, aby zapewnić precyzyjną pracę zespołów roboczych w rzędach między uprawami. Rama podczas skanowania w polu systemem CAM przystosowuje sekcje do międzyrzędzi.

KLUCZOWE ZALETY KONTROLI SYSTEMEM CAM

ZESTAW NAWOŻĄCY TYPU APV/SLY

Każda maszyna może zostać doposażona w odpowiedni system nawożenia, czy to na nawóz płynny bądź granulat, ze zbiornikiem montowanym na przód ciągnika, co znacznie wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa oraz ograniczenia przejazdów. Opcjonalia pozwalają nawożenie granulatem z tarczy obrotowej lub systemem pneumatycznym bezpośrednio do zęba pielącego, dla systemu SLY dozowanie w płynnej postaci przewodami bezpośrednio do zęba pielącego, zbiornik 1000 – 2000 litrów montowany z przodu ciągnika.

FLEX

Wyposażenie standardowe

➲ prześwit 60 cm

➲ rama składana hydraulicznie

➲ stabilne stopy podporowe

➲ wahliwe mocowania sekcji, (ruch równoległobok)

➲ regulowane koła podporowe dla każdej sekcji

➲ 5 szt. palców zagrabiających 8 mm dla każdej sekcji

➲ regulowana szerokość rzędów

➲ typ zębów roboczych:  ząb sztywny z redliczką / sprężynowy z redliczką / podcinający

PRZYSTOSOWANIE SEKCJI DLA OKRESU WEGETACJI I WARUNKÓW GLEBOWYCH

AKCESORIA

SPECYFIKACJA

składany hydraulicznie, zawieszany
Liczba rzędów
6
10
12
Rodzaj ramy
składana hydraulicznie
Rozstaw międzyrzędzi |cm|
45 - 50 - 55 - 65 - 70 - 75 - 80
Głębokość robocza |m|
max 7 cm
Szerokość transportowa |m|
3,0
Liczba sekcji |szt.|
7
11
13
Zapotrzebowanie mocy max |KM|
80
110
140
Masa pielnika |kg|
460
520
660
Talerze prowadzące |szt.|
2
Typ zębów roboczych
ząb sztywny z redliczką | sprężynowy z redliczką | podcinający
Prześwit pod ramą |cm|
60
Typ zagarniacza
sprężyna 8 mm / 5 sztuk na sekcję
Prędkość pracy |km/h|
max 10
Prędkość transportowa |km/h|
max 20
Zastosowanie do roślin
45 - 65 buraki, słonecznik, rzepak, fasola
65 - 80 kukurydza, słonecznik, rzepak

ZAINTERESOWANY?

ZOBACZ RÓWNIEŻ